carat_cubd1803a0
CARAT CUBD1803A0 Premium 180 brick grinding head
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Suitable for grinding soft, sandy stone types.
  • Double row of segments.
  • High quality and very long service life.
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 180 mm
  • Connection size: 22,2 mm
  • Connection type: Bore
  • Segment height: 4 mm
  • For material: Stone
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452998892
  • Supplier number: CARAT CUBD1803A0
(disc) diameter
180 mm
Connection size
22,2 mm
Connection type
Bore
Segment height
4 mm